Pirmą kartą į šį seminarą su žmona nuėjome pakviesti vieno ROTARY brolio ir man taip patiko, kad dėjau visas pastangas surengti tokį seminarą Nidoje. Norėjosi, kad mano sūnus, kuris yra vedęs, apie svarbiausius dalykus išgirstų santuokos pradžioje, o ne į pabaigą. Sužavėjo tai, kad lengva forma M. Gungoras pasakoja apie tokius dalykus, kurių nemoko jokioje mokykloje. Ir ypač šis seminaras reikalingas vyrams, nes jie yra stabdžiai, jie dažniausiai mano, kad viską žino bei išmano, ir jiems dažnai sunku peržengti jautrumo barjerą, esą tai ne vyriška. Nė velnio. Labai svarbus šio seminaro aspektas - pokalbiai apie seksą. Manau, kad nėra porų, kurioms tai nebūtų svarbu, tačiau daugeliu atveju ši tema yra tabu. Mano santuoka tęsiasi daugiau nei 25 metus ir tikrai galiu pasakyti, kad labai svarbu yra vienam kitą suvokti, suprasti ir atrasti iš naujo. O seminaro pabaigoje suteikta galimybė atlikti vienas kitam tarsi išpažintį taip sujaudino, kad net ašaros akyse žibėjo...
Arūnas Burkšas
Neringos miesto Tarybos narys ir verslininkas
Stipri santuoka neša didžiulių dividendų – tai ir išlikusi šeima, ir geri santykiai su vaikais, ir geresni darbdaviai, vadovai, darbuotojai... Ji paliečia visas mūsų gyvenimo sritis, todėl į ją investuoti verta. Jau kelerius metus organizuojame DVD seminarus „Per juokus į geresnę santuoką“, į kuriuos ateina įvairaus išsilavinimo ir amžiaus poros. Visas jas įkvepia ir sustiprina gyvenimiški ir linksmi M. Gungoro patarimai. Tikiu, kad jie padės ne vienai sutuoktinių porai Lietuvoje.
Dalia Bytautienė
Šioje terpėje, kai žmonės nebesusikalba ir sėdi visi sulindę į "feisbukus", toks seminaras yra tarsi balzamas širdžiai. Mes su žmona buvome jau du kartus ir būtinai eisime dar kartą. Nes pirmą kartą beveik visą seminarą iš širdies juokiesi, o antrą kartą išgirsti dar daugiau esminių dalykų. Ir ypatingai veikia ta bendrumo atmosfera, kai kartu juokiasi ir diskutuoja tiek daug porų. Nuoširdžiai pasakysiu - po šio seminaro aš su tokia pagarba pradėjau žiūrėti į moterį. Pasirodo, reikia labai nedaug - įsiminti esminius vyrų ir moterų skirtumus, ir gyvenimas poroje pasidaro toks lengvas. Žinote, aš manau, kad tokie seminarai turėtų būti privalomi poroms - akivaizdžiai pasikeistų skyrybų kreivė.
Tomas Kesminas
Į seminarą “Per juokus į geresnę santuoką” pakviečiau savo vyrą, sūnų su drauge, mūsų artimus šeimos draugus. Šis seminaras mums visiems suteikė geros nuotaikos, galimybę pažvelgti į savo tarpusavio santykius bei patobulinti savo bendravimą. Kitomis akimis mus privertė pažvelgi į moterų ir vyrų skirtumus. Tad, seminare, kaip žmona, kaip dviejų vaikų mama, kaip Šeimos gerovės centro vadovė, pagalvojau, kad kiekviena pora išklausiusi šį seminarą, savo tarpusavio santykiuose galėtų išvengti nesusipratimų, konfliktai jiems nevirstų neišsprendžiamomis problemomis… Seminaras primena, kad santykiuose labai svarbu žavėti vienam kitą, tobulėti, siekti aistros ir potraukio. Siekiant abipusės darnos, gerovės šeimoje, privalome mokėti atleisti vieni kitiems už padarytas klaidas, už žodžius, kuriais įskaudiname savo brangiausią žmogų, už nesugebėjimą išreikšti meilės, už nežinojimą, kad vyrų ir moterų požiūris į tarpusavio santykius yra skirtingas. Atleisti, ar tai nenuostabu! O atleidus – ir toliau mylėti, gerbti, nesmerkti ir nepiekaištauti. Šeimoje palaikyti darnius savitarpio santykius – menas. Būtų nuostabu, kad kuo daugiau porų turėtų galimybę išklausyti šį seminarą, kad kiekvieną šeimą lydėtų meilė ir susiklausymas.
Jovita Gracholski
Noriu pakviesti visus dalyvauti DVD seminare „Per juokus į geresnę santuoką“. Leiskite palyginti santuoką su sodu. Visiems patinka sodo grožis ir vaisiai, tačiau yra aišku, kad sodui reikalinga nuolatinė priežiūra. Visi norėtų išsvajotos, darnios ir nesibaigiančios aistros pilnos santuokos. Tačiau retai sutinki žmonių, kurie atsiraitoję rankoves darbuojasi savo santuokos sode. Vieni tikisi, kad pavykusi santuoka visada bus sėkminga, o kiti priima piktžoles ir sodo ligas kaip savaime suprantamą, neišvengiamą dalyką ir galvoja arba tenkintis tuo, kas liko arba kada nors persikelti į kitą, gražesnį sodą. Šis seminaras yra tarsi įrankis, leidžiantis mums pasidarbuoti savo sode. Mes su žmona buvome nustebinti seminaro nauda ir parsineštomis įžvalgomis. Daug prisijuokėme ir puikiai praleidome dvi dienas. Taip pat labai padrąsino kitų porų naujai įsižiebusi pagarba ir meilė vienas kitam. Linkiu ir jums patirti santuokos atsinaujinimą.
Saulius Karosas
Pastorius / Miesto bažnyčia
Sveiki, tikiuosi komentarą skaitys tiek vieniši, dar nesusituokę, tiek jau susituokę. Su žmona santuokoje jau 15,5 metų. Kartu esame skaitę ne vieną Eldridžų knygą lietuviškai, greta vaikų auginimo temos, jie puikiai rašo ir santuokos stiprinimo tema. Be abejo, seminaras yra kitoks formatas, taip pat intrigavo ir aplinka, kurioje Vilniuje vyko šis renginukas. Esame be galo užsiėmę žmonės, todėl kiek nerimavome, ar tie du pusdieniai seminare yra tikrai vertas laiko praleidimas. Aš nekalbėsiu apie santuokai stiprinti buriamų pajėgų finansinį užtikrinimą, tai – kita tema. Daugiau apie tai, ką aš pamačiau vaizdo medžiagoje. Marko Gugnoro, kaip dvasininko, sugebėjimas atsakyti į Dievo vedimą jam viešai nagrinėti žmonos ir vyro “kautynių lauką” – santuoką, tikrai neeilinis. Autorius stebina drąsa ir įžvalga, subtiliu humoru; gana sėkmingai bando puoselėti pusiausvyrą tarp kvailiojimo ir gero oratoriaus sugebėjimo išlaikyti klausytojo dėmesį temai. Seminare išgirdome vyrui ir žmonai būtinus ir kasdien praktikuotinus dalykus: dėmesį vienas kito tokiems skirtingiems poreikiams, sugebėjimą kitą priimti jautriai ir šiltai, meilės deficito šaltinį ir kaip jai gauti reikia stengtis (ji neateina savaime). Taip pat patraukliai buvo analizuojami skirtingi asmenybės tipai. Iš tikro, ir sutuoktinis, ir sutuoktinė, abu yra sėkmingai “dresuojami”. Kantrybė, laikas, pastangos – viskas ko reikia. Tikiuosi visi, kurie gaus kvietimą į šį seminarą: ar tai bus draugo auka Jums, ar patys surasite lėšų, tikrai neliksite nusivylę. O dar svarbiau – po seminaro kitomis akimis pažvelgsite į jus be galo mylintį, bet dažnai nemokantį to parodyti jūsų sutuoktinį. Išmokime priimti pamokymą, nepaisant kiek mokyti ir pasipūtę savo žinojimais jau būtume. Šilčiausi Jums linkėjimai.
Arnoldas Matijošius
Tai galimybė per juoką rimtai pažvelgti į santuoką ir drauge priimti svarbius sprendimus norimų pokyčių link. Seminaras skirtas norintiems sužinoti daugiau apie save ir labiau pažinti savo antrąją pusę. Unikali proga prasmingai praleisti laiką ir dar kartą ištarti vienas kitam ATLEISK.
Remigijus Jucevičius
Man dažnai iškildavo klausimai, kodėl žmonės nesutaria tarpusavyje, ir šis seminaras pateikė daugybę atsakymų. O svarbiausia, kad viskas dėstoma labai aiškiai ir patrauklia forma. Klausaisi, juokiesi ir atpažįsti save. Pavyzdžiui, dabar mano antrajai pusei aišku, kodėl vyrui tą patį sakinį reikia pakartoti kelis kartus ir dėl to nebekyla ginčų. Tikrai rekomenduoju visoms poroms, nepaisant kokie jūsų santykiai. Juk santykiai - kaip medis, juos reikia puoselėti ir auginti.
Aleksas Mažonas
Vadovas, aktorius, režisierius / Pantomimos teatras
Šie humoru bei meistrišku artistiškumu paskaninti šeimos specialisto mokymai sukuria lengvą, atpalaiduojančią ir padrąsinančią atmosferą. Nuotaikingai nuteiktus dalyvius Markas Gungor kviečia dialogui ir apmąstymams apie kertinius sveikos santuokos dalykus. Atskleidžiami moterų ir vyrų mąstymo ypatumai, gilesnės sutuoktinių elgesio priežastys, žingsniai į abipusį intymumo patenkinimą bei atleidimas, kaip raktas į ilgalaikę santuoką. Tai galimybė per juoką rimtai pažvelgti į santuoką ir drauge priimti svarbius sprendimus norimų pokyčių link.
Gina Levickienė
Psichologė
Šeimos gyvenimas yra nuostabi dovana. Tačiau dažna sutuoktinių pora, vejama spartaus gyvenimo tempo, tai pamiršta. Šis seminaras – puiki galimybė tai prisiminti, atrasti vienam kitą iš naujo ir kartu pasijuokti iš stereotipinių situacijų, kurios kartais būna nesantaikos priežastimi. Labai džiugu, kad vis daugiau atsiranda puikių šeimoms skirtų iniciatyvų.
Inga ir Paulius Gebrauskai
Valdybos nariai / “Šeimų universitetas”
Seminaras “Per juokus į geresnę santuoką” suteikė man geros nuotaikos ir galimybę prisiminti viską, kas yra svarbu tvirtiems šeimos santykiams. Markas Gungor turi fantastišką humoro jausmą. Mane tiesiog sužavėjo, kaip jis juokdamasis kalba apie rimtas šeimynines problemas! Po seminaro rimtai apsvarsčiau, ką galėčiau keisti savyje, kad padaryčiau savo vyrą laimingesniu.
Žana Dragunova
Vadovė / Šeimos koučingo specialistė
Gyvenimas dažnai tampa mums santykių rutina, todėl bent kartą per metus reikia kažkokio renginio, susitikimo, seminaro, kuris pažadintų vėl naujam, įdomiam gyvenimui. Šis seminaras ne tik labai naudingas, bet ir smagus laikas su sutuoktiniu, kuris pažadina iš miego ir leidžia pažvelgti į kitą naujai. Tad kviečiu ir kitus nemiegoti.
Vilhelmina Raubaitė